Täna tähistavad Eesti e-poed ostupüha. Kelle aled üllatavad, mis poodidel jäävad need aga piinlikult pisikeseks?

 (42)
Kirjuta oma hinnaleidudest vihje@delfi.ee
Sularaha-ja kaardimakse
Sularaha-ja kaardimakseFoto: Tiit Blaat

Täna, 13. mail, tähistavad Eesti kaupmehed kümnendat korda E-smaspäeva, mis tähendab ööpäevaks hulga sooduspakkumisi. Kasulik vaatas üle, mis soodustused endast kujutavad.

E-smaspäeva aktsiooni algatanud Eesti e-kaubanduse Liidu juhi Tõnu Vääti sõnul eelistab aina enam inimesi teha oste e-poodidest. „Maksekeskuse ja Eesti Panga andmetel kasvab e-ostlemine jõudsalt, umbes 25 protsenti aastas. Kuigi e-ostlemine ei tunne riigi piire ja annab inimestele suurem valiku, tasub meeles pidada, et Eesti e-poest ostmine on võrreldes välismaise e-poega sageli turvalisem. Lisaks on kohalikel e-poodidel selged ja soodsamad garantii- ja tagastamistingimused,“ loetles Väät põhjusi kohalike kaupmeeste eelistamiseks. „Kaks korda aastas toimuv E-smaspäev on kui Eesti e-poodide Black Friday, kus Eesti kaupmehed tutvustavad ennast ja oma kaubavalikut läbi ahvatlevate sooduspakkumiste, kingituste või tasuta tarne,“ lisas ta.

Suuremate tuntud e-poodide kõrval osalevad 2014. aastal liidu algatatud aktsioonis ka väiksemad kaupmehed, sel aastal kokku 135 e-poodi. „Eelmisel sügisel külastas E-smaspäeva veebilehte 24 tunni jooksul pea 50 000 inimest ja nii mõnigi osalenud e-pood mitmekordistas oma päevakäibe. Hinnasoodustused E-smaspäeval on kuni 50-60 protsenti, lisaks pakuvad paljud e-poed kingitusi ja tasuta tarnet, seega ootame ka sel aastal mõningast ostuhullust,“ täiendas Väät.

Seotud lood:

Kasuliku toimetus vaatas üle ka soodustused. Kõige rohkem üllatab ilmselt Rahva Raamatu kuni 95% soodustus, kokku hinnatakse alla üle 2000 raamatu.

Tuntumatest veebikaubamajadest teevad eripakkumisi kaup24 ja Hansapost. Näiteks Hansapostis saad üle 80 eurose ostu puhul valida endale 49 euro väärtuses kingituse. Kinkide valik on piiratud. Kaup24 pakub ostuga olenevalt hinnast ühekordset 4-6 eurost soodustust.

Ehituspoodidest saab alet EhituseABC-st (kõik kaubad -25%, tasuta tarne), K-Rautast (tasuta tarne), Bauhofist (kõik tavahinnaga tooted -30%).

Tehnikapoodidest teeb ale näiteks Expert (kuni -50%), Flex (kuni -40%).

Nordica on täna oma piletihinnad alla löönud. Vilniusesse ja Stockholmi saab Tallinnast lennata hinnaga alates 29,90€.

Üldiselt aga midagi röögatut ei leia. Paljude e-poodide aled jäävad 10-40 protsendi piiridesse (kuni -X% alesid on ka suuremaid). Julgematest poodidest tasub välja tuua veel SeiComi, mis tegeleb, uste, akende ja fassaadide müügiga. Nende poest saab täna kõikidelt kaupadelt poole hinnast alla.

Vaata kõiki pakkumisi SIIT.

Hea lugeja! Leidsid E-smaspäeva puhul eriti hea või eriti piinliku pakkumise? Saada vihje aadressile vihje@delfi.ee!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias