Tänasest jäädvustab liikluskaamera Kristiine ristmikul punase fooritule eirajaid

 (19)
Kristiine ristmiku kiiruskaamerad
Kristiine ristmiku kiiruskaameradFoto: Karli Saul

Teisipäevast, 19. veebruarist alustas Maanteeamet Tallinnas Tulika, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul (nn Kristiine ristmik) asuvate kiiruskaamerate lisafunktsiooni testperioodi, kus hakatakse testima keelava fooritule ajal stoppjoont ületanud sõidukite automaatkontrolli. Testperioodil trahve veel tegema ei hakata.

Nüüdsest fikseerivad Kristiine kaamerad välguga keelava fooritule ajal stoppjoont ületanud sõidukeid. „Testperioodil fikseerivad kaamerad keelava fooritule eiramist, ent sel ajal trahve ei väljastata," kinnitas Maanteeameti piirkondliku liikluskorralduse talituse juhataja Erkki Vaheoja.

„Kiiruseületajate jaoks midagi ei muutu ehk rikkumist menetleb ja trahviteated saadab välja Politsei- ja Piirivalveamet."

Testperioodil kontrollitakse septembrikuus uuendatud tarkvara, mis võimaldab Kristiines asuvatel kaameratel fikseerida keelava fooritule eirajaid ning testperioodi läbimisel käivitada keelava fooritule juhtumite fikseerimine ja menetlemisprotsess.

Testperiood kestab kuni kaks nädalat või vajadusel pikemalt, et kontrollida süsteemi igakülgset toimimist ning vajadusel teha viimased seadistus- ja häälestustööd.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias