Tarbijakaitseamet lisas kaheksa reisifirmat musta nimekirja

 (2)
Tarbijakaitseamet lisas kaheksa reisifirmat musta nimekirja
Foto: Tanel Meos

20. aprilliks tuli reisiettevõtetel tarbijakaitseametile esitada aasta esimese kvartali pakettreiside kogumüügi aruanne, et amet saaks hinnata tagatisraha vastavust tarbijate ees võetud kohustustele. Tarbijakaitseametil on õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest, mistõttu lisas amet aruande esitamata jätnud kaheksa ettevõtjat musta nimekirja.

Reisiettevõtetel on kohustus regulaarselt esitada aruandeid tarbijakaitseametile viimases kvartalis tehtud müükide kohta ning prognoosida järgmise kvartali müüke. Aruandekohuslasi oli 2015. aasta esimeses kvartalis kokku 268, neist kaheksa jättis aruande esitamata.

Tarbijakaitseameti musta nimekirja lisati:

Tour Operator OÜ,

Baltnet Holidays OÜ,

Evelina Dream Travel OÜ,

Odyssey Travel OÜ,

Bon Tour OÜ,

Eesti Elukiri OÜ,

Felizafino OÜ,

Pandion Reisid OÜ

Must nimekiri on abivahend tarbijatele, kes soovivad enne reisi ostmist kontrollida firma usaldusväärsust.

Esitatud aruande põhjal saab tarbijakaitseamet kontrollida, kas reisiettevõtja tagatis on piisav. Reisifirma tagatis on niinimetatud kohustuslik kindlustus, millest kaetakse firma maksejõuetuse korral reisijate kojusõit ning tagastatakse tarbijatele ära jäänud reiside ettemaksud.

Aruande esitamata jätnud ettevõtete osakaal kõikidest aruandekohuslastest on kolm protsenti, ent väga paljudel on probleeme aruande esitamisega tähtajaliselt. 50 ettevõtet esitas selle kuni paarinädalase viivitusega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias