Tarbijakaitseamet lisas tuntud kingapoe musta nimekirja. Loe, mis põhjusel ei soovita amet selle kauplusega tegemist teha

 (12)
Kingapood. Foto on illustratiivne
Foto: Joosep Martinson

Kauplus Extra Style sattus tarbijakaitseameti musta nimekirja, kuna viimane ei täitnud komisjoni otsust.

"Eelmisel nädalal lisasime tarbijavaidluste komisjoni musta nimekirja ühe kaupleja, kelleks on OÜ Kimsi Kaubad. Tarbija ostis nimetatud ettevõtte kauplusest Extra Style 78 eurot maksnud saapad, mille vasaku jala saapal tuli kolme nädala pärast tald lahti," kirjutab tarbijakaitseamet. Viga parandati, ent ilmnes taas ja lisaks ka teisel saapal. Kaupleja väitis, et defekt oli tekkinud tarbija tegevuse tagajärjel ning sellest hoolimata pakkus tarbijale kompensatsiooniks 40 protsenti saabaste ostuhinnast. Tarbija ei olnud nõus ja soovis ostusumma tagastamist.

Tarbijavaidluste komisjon asus seisukohale, et kuna saabastel ilmnes sama puudus vähem kui kahe kuu möödumisel remonditud saabaste kasutama hakkamisest, on tegu asja parandamise ebaõnnestumisega võlaõigusseaduse tähenduses. Seega on tarbijal õigus lepingust taganeda kaupleja poolse olulise lepingurikkumise tõttu.

Kuna kaupleja OÜ Kimsi Kaubad ei ole komisjoni otsust täitnud ettenähtud 30 päeva jooksul, lisati ta musta nimekirja.

"Pea meeles, et enne kui teed tehingu, vaata alati meie mustad nimekirjad üle. Nimekirjad on ajas muutuvad - ettevõte eemaldatakse nimekirjast, kui õigusrikkumine on kõrvaldatud," tuletab amet meelde.

Extra Style poed on näiteks Ülemiste ja Nautica keskuses.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias