Tarbijakaitseameti must nimekiri täienes kolme nimega. Loe, mis ettevõtted tekitasid klientidele sadades eurodes kahju

 (8)
Raha
RahaFoto: Ilmar Saabas

Tarbijakaitseameti mustas nimekirjas on kolm uut ettevõtet, kes pole tarbijavaiduluste komisjoni otsuseid täitnud.

Seekordsed vaidlused on seotud koduga, vaidluse keskmeks on laud, metallist välisuks ja siseviimistluse kvaliteet.

1. Tarbija soovis OÜ Seegi Mööbel salongist tellida reguleeritava kõrgusega laua, kuid sai mittereguleeritava, kuna kaupleja ei andnud tarbijale enne ostu vajalikku ja tõest infot. Tarbijale anti mööbli valimiseks poola keelne kataloog ning üle küsides kaupleja kinnitas, et laud on reguleeritav. Komisjon leidis, et tarbijal on õigus saada laua eest tasutud 139 eurot tagasi.

2. Tarbija ostis Torex metallukse OÜ-st Neulund, ent hoolimata korduvatest alumise luku parandustest ei sulgu uks korralikult. Komisjon leidis, et põhjendatud on tarbija nõudmine kas ukse asendamiseks või lepingust taganeda ja saada tagasi tasutud 967,49 eurot.

3. Tarbija soetas korteri, ent leidis siseviimistluses olulisi puuduseid, mida kaupleja ei kõrvaldanud. Tarbija tellis vigade tõendamiseks ka ekspertiisi, mis tuvastas puudused ja lepingule mittevastavuse. Vastavalt võlaõigusseadusele võib ostja lasta ise asja parandada, kui müüja ei tee seda mõistliku aja jooksul, mistõttu on antud juhul õigustatud nõuda parandustöödeks kuluvate mõistlike kulude hüvitamist. Komisjon otsustas välja mõista tarbija kasuks OÜ-lt Higsberg Invest kahjuhüvitise summas 8462,96 eurot, mis koosneb Viimsi Ehitus Grupp OÜ hinnapakkumisest, parketi maksumusest 1400 eurot ja ekspertiisikuludest summas 480 eurot.

Tarbijakaitseamet soovitab meeles pidada, et enne kui teed tehingu, vaata alati nende mustad nimekirjad üle. "Toonitame, et nimekirjad on ajas muutuvad - ettevõte eemaldatakse nimekirjast, kui õigusrikkumine on kõrvaldatud."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias