Tartus ERMi parklas avatakse selle nädala lõpus autokino

 (19)
Tartus ERMi parklas avatakse selle nädala lõpus autokino
Foto on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas

Alates 15. maist on Eestis lubatud vabas õhus toimuvad avalikud üritused, mille külastajad viibivad autos. Varem Filmilindifestivalil autokino korraldanud Tartu Elektriteater alustab 15. maist Eesti Rahva Muuseumi B-parklas igapäevaste autokino seanssidega.

Alustame juba reedel, 15. mail Tartus ERMi B-parklas, kohe Raadi lennuvälja kõrval autokino seanssidega, teatas Tartu Elektriteater.

Vastavalt 8. mail vastu võetud valitsuse korraldusele on alates 15. maist lubatud vabas õhus toimuvad avalikud üritused, mille külastajad viibivad autos. "Kuna oleme ka varasematel suvedel erinevate sündmuste raames autokino näidanud, siis otsustasime tegevuse vabasse õhku kolida, kuna tubased kinoseansid ei ole hetkel lubatud ning eriolukorrast tulenevalt on kultuurisündmuste toimumine siiani raskendatud."

Inimeste huvi autokino vastu on olnud väga suur juba eriolukorra algusest saadik. Positiivseid näiteid on olnud ka paljudest teistest riikidest. "Seega, et inimeste kino igatsust leevendada ja taas ühiselt filme vaadata, lööme ka meie oma ekraani püsti ja paneme kinoprojektoris pirni põlema," lisas Elektriteater.

Seotud lood:

Igal õhtul linastub üks film. Algusaeg on liikuv ning sõltub päikeseloojangu ajast, kuid algab üldiselt 30 minutit pärast loojangut. Esimestel nädalatel on filmide algusajaks 22:15. Pileti hind on 20€ auto kohta.

Külastajaid on ühe auto kohta maksimaalselt kaks, välja arvatud perekonnaliikmed. Külastajad peavad viibima autos kogu aja ja võivad autost väljuda vaid vältimatu vajaduse korral (näiteks tervislikud põhjused või tualeti külastamine). Piletimüük toimub interneti vahendusel kino koduleheküljelt.

Kinokava avaldatakse nädala kaupa.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias