TEST: Milline uus kuivati hiilgas heade omadustega ja milline valmistas pettumuse

 (8)
TEST: Milline uus kuivati hiilgas heade omadustega ja milline valmistas pettumuse
Getty Images North America/Scanpix

Kaasaegsed kuivatid on varasemast säästlikumad, vaiksemad ning suuremate võimalustega. Portaal kuluttaja.fi katsetas kaheksat uut soojuspumba tehnoloogiaga kuivatit. Kõik testis osalenud tooted on energiasäästlikud omades energiaklassi A+ kuni A+++. Nad erinevad tavalistest kuivatitest selle poolest, et võimaldavad kuivatada madalatel temperatuuridel, nii et neid saab kasutada ka õrnemate villaste või siidist esemete puhul.

Testis mõõdeti kasutusmugavust, elektrikulu, programmide kestust ja täpsust, kuivatamise ühtsust, müra ja riiete kortsumist. Iga soorituse eest anti punktid 5 palli skaalal.

Üldiselt läks kõigil kuivatitel üsna hästi ja päris läbi ükski masin ei kukkunud. Test näitas, et hind ei taga kvaliteeti - nii näiteks jäi suhteliselt kallim AEG masin testis kõige viimaseks, üldiselt soodsama hinnaga müüdav Samsung aga saavutas koha esikolmikus.

AEG oli küll kõige energiasäästlikum masin, kuid näiteks kapikuiva programmis ei saavutanud masin vajalikku tulemust. Samuti olid selle masina programmid aeglasemate seas - 2,5 kilo pesu kuivatamisega nägi aparaat vaeva üle pooleteise tunni. Samsung seevastu oli elektrisäästmises parimate seas, samuti sai masin häid punkte selle eest, et kondensaatorit ja filtrit on lihtne puhastada.

Kõige eeskujulikuma tulemuse sai Bosch - masinat oli väga lihtne kasutada, pesu kuivas ühtlaselt. Samas peab märkima, et ka selle aparaadi puhul oli kahe testitud programmi tulemus vaid rahuldav: triikimiskuiva programm ei jätnud riietesse mugavaks triikimiseks piisavalt niiskust ja peaaegu täis masina puhul ei kuivatanud see pesu piisavalt kuivaks. Ka LG puhul jättis programmide täpsus soovida.

Kõik testitud masinad olid valjud. Kõige mürarikkam oli Electrolux.
Kõik masinad kortsutavad riideid üsna korralikult, aga kõige rohkem kortsus riided olid tulemuseks Panasonicu ja LG puhul.
Filtri puhastamine oli raske Electroluxi, AEG, Miele ja Panasonicu masinatel.

Üldine paremusjärjestus oli:
1. Bosch
2. Miele
3./4. Samsung
3./4. Panasonic
5. LG
6./7. Whirlpool
6./7. Electrolux
8. Aeg

Täpsemaid tulemusi saad vaadata TABELIST:

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias