Töötajad võtsid kohviku juhtimise omanikelt üle

 (10)
Töötajad võtsid kohviku juhtimise omanikelt üle
Foto: VisitSaaremaa

Aprilli keskpaigast on Kuressaares asuva menuka Retro kohviku uued omanikud selle senised töötajad Sander Väärt ja Tia Ait.

Sander, kes ka varem Retros söögipoole eest vastutas, lõi oma firma SaareFood OÜ ja võttis endiselt omanikult Indrek Poolakult äri täiesti üle, vahendab Meie Maa.

"Kuna Indrek Poolak on Eesti Kontserdi turundusjuht, tal on kaks last, ta elab Tallinnas ja tal on Tallinnas majandada Veinipööning, siis on arusaadav, et inimene ei jõudnud kõikide asjadega nii palju tegeleda, kui mulle vaja oleks olnud. Leidsime konsensuse, et on lihtsam, kui keegi üksi ajab neid asju ja olin nõus kõik üle võtma," põhjendab Väärt.

Kannapööret kohe ei tule

Esialgu kardinaalseid muudatusi menüüs ega sisustuses ei tule, aga ka tulevikus jääb süvitsi just retro teema.

"Praegu jätkan samal lainel, aga läbirääkimised käivad koha omanikuga ja kui ikka asi nii jääb, siis on oodata esialgu väiksemaid muudatusi ja sügise poole juba suuremaid. Kannapööret sekunditega ei tee, ikka samm-sammult. Uus menüü tuleb mais, aga vanad hitid jäävad sisse. Taludega on meil kokkulepped, menüüs on kohalik kala ja ikka nostalgia laks on ka sees," loetleb Retro uus omanik.

Retro alustas vinoteegina ja püstitas enda ette ülesande kodust väljas harva söövad kuressaarlased koduseinte vahelt välja saada. 2015. aastal valiti Retro Eesti 50 parima söögikoha hulka.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada meile vihje, foto või video!