TTJA tegi tarbijaõigustes kolm tähtsat muudatust, mida iga inimene peaks teadma

 (46)
Aliexpressist asjade tellimine
Foto on illustreerivFoto: Hendrik Osula

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) on teinud mõned olulised muudatused tarbijaõiguste juhendis, millega tuleks kursis olla nii kaupmeestel kui ka tarbijatel.

Eesti E-kaubanduse Liit annab teada, et TTJA on tarbijaõiguste juhendis teinud kolm väga olulist muudatust, mida kõik toodete müügiga tegelevad ettevõtted ja tarbijad teadma peaksid.

Esiteks ei pea enam ostu tõendamiseks esitama ostutšekki, vaid võib esitada mistahes ostu tõendava dokumendi. Selleks võib olla kasvõi pangakonto väljavõte.

Teiseks oluliseks muudatuseks on see, et peale toote parandamist või asendamist hakkab tootele otsast peale kehtima kaks aastat kestev pretensioonide esitamise õigus. Kui näiteks telefonile paigaldatakse uus aku, siis kehtib sellele pretensioonide esitamise õigus kaks aastat. Ülejäänud telefonile kehtib esialgne garantii.

Kolmandaks, seoses Euroopa Liidu otsusega ei ole madratsid ja voodikatted enam hügieenitooted ja e-poest neid ostes kehtib 14-päevane tagastamisõigus.

"Hea kaupmees, ole kursis kehtivate nõuetega. Minu hinnangul vähemalt 50% ei ole," kirjutab Eesti E-kaubanduse Liidu juht Tõnu Väät Facebookis.

TTJA pretensiooni esitamine ja garantii ning kaebuse lahendamise juhend on leitav SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias