Tuletame meelde: kaua võib veel sel aastal naastrehvidega sõita?

 (12)
Rehvitöökojas
RehvitöökojasFoto: Andres Putting

Loetud päevad ajani, mil naastrehvid peab suverehvide vastu välja vahetama.

Liiklusseaduse järgi on talverehvide kohustuslik kasutusaeg lõppenud, kuid talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib naastrehve kasutada 30. aprillini. Talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini.

Eestis võib naastrehve kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, aga erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

"Keegi eraldi korraldust rehvide vahetuseks ei anna, rehvide vahetamise otsuse teeb iga juht ise oma igapäevase teekonna põhjal," seisab maanteeameti koduleheküljel.

Lamellrehvidega võib sõita aastaringselt, kuid see pole kõige mõistlikum tegu. Toyota Baltic ASi tehniline ekspert Lauri Ert selgitas Kasulikule, et lamellrehve soovitatakse vahetada suverehvide vastu siis, kui ööpäevane keskmine temperatuur on juba 5-8 kraadi ning öökülmasid oodata ei ole.

Kui soojapügalaid sellest enam, muutuvad talverehvid pehmemast kummisegust tulenevalt „libedaks“ ning hakkavad ka kiiremini kuluma. "Lamellrehv hakkab tööle +5 kraadi juures ja toimib tõhusalt sellest madalamatel temperatuuridel," lisas ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias