Ühendus suursaartega toimub hõrendatud sõiduplaaniga, sest reisijate ja sõidukite arv on oluliselt vähenenud

 (12)
Parvlaev Tiiu saabumine
Parvlaev Tiiu saabumineFoto: Ilmar Saabas

Mandri ja suursaarte vahel parvlaevaliiklust opereeriv laevafirma TS Laevad teenindas eelmisel nädalal saartele kehtestatud eriolukorras kahel liinil kokku 3 971 reisijat ja 3 897 sõidukit, mis on vastavalt 86% ja 74% vähem kui kaks nädalat varem, kui veel piiranguid ei olnud.

TS Laevad juhatuse esimehe Jaak Kaabeli sõnul on eriolukorra tõttu vähenenud kõige enam sõiduautode arv. „Kui tavapäraselt moodustavad sõiduautod üle 70% kõikidest sõidukitest, siis eelmisel nädalal oli piirangute tõttu 90% vähem sõiduautosid kui kaks nädalat varem. Kaubaveod saavad eriolukorras küll jätkuda ja veokite osakaal sõidukite hulgas oli mõistagi tavapärasest suurem, kuid siiski langes oluliselt ka veokite-haagiste arv olles möödunud nädalal 42% väiksem kui tavapäraselt,“ märkis Jaak Kaabel.

Virtsu-Kuivastu liinil reisis eelmisel nädalal kokku 2685 inimest ja veeti üle 2654 sõidukit, mis on vastavalt 88% ja 76% vähem kui kaks nädalat varem. Rohuküla-Heltermaa liinil vähenes samal perioodil reisijate arv 81% ja sõidukite arv 66% ehk teenindati vastavalt 1286 inimest ja 1243 sõidukit. Sealjuures vähenes veokite arv Virtsu-Kuivastu liinil 51% ja Rohuküla-Heltermaa liinil 35%.

Tulenevalt eriolukorrast ja oluliselt vähenenud nõudlusest on kohalike omavalitsuste ettepanekul Maanteeamet koostöös TS Laevadega vähendanud reiside arvu mõlemal liinil. Virtsu-Kuivastu liinil on argipäeviti mõlemas suunas kolmteist ja Rohuküla-Heltermaa liinil kuus väljumist päevas.

„Meie laevapered ja kaldatöötajad annavad endast parima, et reisijate teenindamine ja kaubavedu kulgeks võimalikult sujuvalt ka eriolukorras. Loodame, et ühiselt pingutades suudame viiruse leviku peatada ning taastada tavapärase liikumise mandri ja suursaarte vahel juba õige pea,“ lisas Jaak Kaabel.

TS Laevad palub reisijatel tutvuda muudetud sõiduplaanidega praamid.ee veebilehel või mobiiliäppis ning jälgida, kas vastavalt eriolukorras kehtivale korrale on lubatud pääs parvlaevale.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias