Ülipopulaarse IKEA kummuti tõttu on hukkunud juba kaheksa last

 (101)
Ikea pood
Ikea poodVida Press

Tuntud Rootsi mööblimüüja Malm-seeria kummutid on üliohtlikud just väikelaste jaoks, sest need kukuvad väga lihtsalt ümber.

Mullu surmas kummut kolm väikest last, kuid nüüd räägib ABC News juba kaheksandast hukkunust, kelleks oli vaid kaheaastane laps, kirjutab Fortune.

IKEA on varasemalt kliente selle populaarse kummuti eest hoiatanud. Viimati tehti seda siis, kui juba kaks last olid kummuti vale paigaldamise tõttu hukka saanud.

Nüüd siis järjekorras kaheksas laps, kes kummuti tõttu hukkus. Kõikide juhtumite puhul oli probleemiks see, et paigaldamisel eirati kõige olulisemat ohutusnõuet - kummut pidanuks olema seina külge kinnitatud.

Malmi-seeria kummut

Kummut on seeriast nimega Malm ja sellel võib olla kolm kuni kuus sahtlit. Esimesed surmad juhtusid juba 2014. aastal, misjärel hakkas IKEA kummuteid tagasi kutsuma ja pakkuma paranduskomplekte, millega saab need korralikult seina külge monteerida.

Eelmisel aastal kutsus IKEA tagasi 65 miljonit säärast kummutit, aga ainult 3% ostetutest on tagasi tootjani jõudnud. Seega on paljudel endiselt kodus kummut, mida USA lastekaitseorganisatsioon nimetab "tiksuvaks pommiks".

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias