Uuring: pooled eesti elanikud lendavad vähemalt korra aastas. Kui suur osa inimesi pole aga kordagi jalga lennukisse tõstnud?


Eesti jalgpallikoondis lennujaamas
Foto on illustratiivne.Foto: Jaanus Lensment

Uuring, mille airBaltic korraldas koostöös Norstatiga, näitas, et 48% eesti elanikest kasutavad lennutransporti vähemalt korra aastas ning 15% eesti inimestest ei ole elu joksul veel kordagi lennanud. 25% vastanutest on kinnitanud, et lendavad rohkem kui kaks korda aastas.

AirBalticu Eesti piirkonnajuht Yana Denisova ütles, et viimaste aastatega on lennupiletite hinnad läinud tunduvalt odavamaks ning tänu sellele on lendamine saanud paljude jaoks kättesaadavamaks.

"Tallinna lennujaama mahud jätkavad kasvamist ning samuti plaanib kasvada Eestis ka airBaltic pakkudes kohalikele inimestele rohkem reisimisvõimalusi,” lisas ta.

Vaadates erinevaid vanusesegmente, näha on et kõige sagedasemad reisijad on inimesed vanuses alla 29 eluaasta. Selles grupis on 62% vastanutest lendamas vähemalt korra aastas. 55% inimestest vanuses 30 kuni 39 aastat, lendavad vähemalt ühe korra aastas.

“Eesti noored kasutavad ära kaasaegse lennunduse pakutavaid võimalusi, mille näiteks on välismaal õppimine, sõprade külastamine või lühike nädalalõpupuhkus mõnes teises Euroopa riigis. Kõik need uued võimalused on nüüd kättesaadavamad ja lihtsamini kasutatavad kui kunagi varem, eelkõige tänu heale sihtkohtade valikule, mida tänaseks pakub Tallinna lennujaam,” lisas Yana Denisova.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias