Uuring selgitas: milline on Eesti kõige populaarsem kaubanduskeskus?

 (62)
Must reede Ülemiste keskuses
Must reede Ülemiste keskusesFoto: Rauno Volmar

RAIT Faktum & Ariko uuringu järgi on ostjate seas Eesti külastatuim kaubanduskeskus Ülemiste keskus, kõige meeldivamaks hinnati Tartu Lõunakeskust.

Külastusindeksi järgi, mis sisaldab nii külastajate kui külastuste näitajat, sai üleriigiliselt parima tulemuse Ülemiste Keskus, Tallinnas pea võrdselt Kristiine Keskus ja Viru Keskus. Kõige meeldivamaks keskuseks Eestis hinnati Lõunakeskus, Tallinnas Ülemiste Keskus.

Kaubanduskettide lõikes ostetakse enim igapäevakaupu Maximast ja Selverist.

E-kaubanduse populaarsus on viimase kolme aasta jooksul kasvanud üheksa protsendipunkti. 77 protsenti Eesti elanikest oli viimase aasta jooksul ostnud tooteid e-poest. Enim osteti riideid ja jalatseid ning ilu- ja tervisetooteid.

RAIT Faktum & Ariko viis selle aasta alguses läbi üleriigilise "Kaubanduskeskuste külastatavuse uuringu". Selgitati välja kaubanduskeskuste külastatavus (vaadeldi 36 keskust), lisaks sellele e-poodidest ja internetikaubamajadest ostmine (14 tooterühma) ning ka igapäevaostude ostukohad (13 ketti või ostukohta).

Uuringu aluseks olev küsitlus viidi läbi veebruari teises pooles, valimi suuruseks oli 1057 vastajat vanuses 15-80 eluaastat.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias