Vabalevile on truu vaid kübeke: teleteenuse pakkujad on tänu Kanal 2 ja TV3 otsusele võitnud tuhandeid uusi kliente

 (97)
Vabalevile on truu vaid kübeke: teleteenuse pakkujad on tänu Kanal 2 ja TV3 otsusele võitnud tuhandeid uusi kliente
Delfi Kasulik

Tänasest kaovad vabalevist Kanal 2 ja TV3. Pikalt ette teatatud otsust on usinalt ära kasutanud Eesti suurimad teleteenuse pakkujad, kes on ajaga endale tuhandeid uusi kliente võitnud.

Telia kommunikatsioonijuhi Katrin Isotamme sõnul on liitumissoove olnud tuhandeid.

"Huvi on olnud väga suur, liitumisavalduste arv mitmekordistunud, seetõttu ka teeninduses järjekorrad pikemad, aga tehnikud teevad jõudsalt ületunde," selgitas Isotamm.

Telia pakub kahte tüüpi TV lahendust - TeliaTV-d, mis eeldab kodus Telia kaabli olemasolu ja MINU.TV-d, mis jõuab kliendini koju üle mobiilse interneti ehk on kasutatav ka seal, kuhu kaabel ei ulatu.

Elisa ja Starmani juhatuse liige Andrus Hiiepuu sõnul on Starmani TV teenusega liitunud 13 500 uut klienti.

"Starmani üle õhu televisiooni leviala on ligikaudu 90 protsenti Eesti territooriumist. Juhul, kui vabalevi klient näeb täna TV3 ja Kanal 2, siis Starmaniga liitudes näeb ta neid kindlasti edasi ka pärast 1. augustit," märkis Hiiepuu, miks Starmaniga liitumine on eriti populaarne.

Starmani ZUUMtv puhul pole tarvidust ümber ehitada olemasolevat antennisüsteemi ega omada või sõlmida eraldi internetipaketti. Piisab liitumisest ja lepingu sõlmimisest.

Tänane Saarte Hääl kirjutab, et Saaremaa näitel on inimesed vabalevist lahkuvate Kanal 2 ja TV3 nägemiseks hästi valmistunud. Vaid 10 protsenti elanikest näeb tänasest ainult ETV kanaleid ja Tallinna televisiooni.

Seotud lood:

Näiteks, esialgu vabalevile truuks jäänud Heli Lääne-Saare vallast ütles Saarte Häälele, et tema plaanib hiljemalt sügisest siiski teenusepakkuja leida. Suviti ju väga palju teleri ees niikuinii ei olda. “Eks ta tüütu ole,” nentis ta, et peab telekanalite eest lõpuks ikkagi maksma hakkama.

Mäebe külavanem Annika Ellervee ei osanud konkreetselt kedagi välja tuua, keda Kanal2 ja TV3 lahkumine nende vallas tegutsema poleks sundinud. Samas tõdes ta, et muret on see valmistanud eelkõige eakamatele.

„Lavkaplatsil oleme ikka seda asja arutanud. Vanade jaoks on see murekoht küll, aga ju noored kodus selgitavad neile, milline pakett on kõige parem võtta,“ märkis ta. „Sel juhul tegelevad lapsed-lapselapsed nende asjadega.“

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias