Väikepoodide plaane hauvad ka Eesti suurimad jaeketid

 (28)
Statoili tanklata kohvik Balti jaamas
Foto: AGF

Rimi teatas teisest väikepoe kontseptsiooniga mugavuskaupluse avamisest Tornimäe ärikvartalis. Tänavatasandi väikepoode on seni Eestis pidanud R-Kiosk ning tanklaketid Olerex ja Statoil. Viimane avalikustas septembris plaani jätkata ka ilma tanklata poodide avamist.

Seega on Eesti turul juba kolm mugavusostlejat püüdvat kaupmeest. Konkurents ei paista sellega lõppevat.

Selveri kommunikatsioonijuhi Erkki Erilaiu sõnul seisnebki jaekaubanduse idee selles, et pakkuda tarbijale oma igapäevaostudeks võimalikult mugavaid lahendusi ja seda arvestades ostjate erinevaid nõudmisi.

„Kes tahab teha sisseoste suuremates ja laiema kaubavalikuga super- ja hüpermarketites ning kes soovib teha korraga väiksemaid oste või võta kioskist kiirelt vaid kohvi ja saiakesi - nõudlust jätkub kõigile," leiab Erilaid, kelle sõnul on ka Selveril kaks väiksemat kauplust - üks Pääskülas ja teine Balti-Jaamas.

Mõlemad kauplused asuvad Erilaiu sõnul olulistes transiitsõlmedes ja on oma formaadilt suurematest Selveritest teistsugused, sarnanedes nn Eestisse kanda kinnitama asunud väikepoodide omale. „Kaupade paigutus on nendes poodides selline, et värsked tooted oleksid kiiremini leitavad, neis on enam ostukorve ja vähem kärusid. Samuti pakutakse take away tooteid ehk kui näiteks on pikem sõit ees, siis saab värsket kohvi kaasa osta ning lisaks küpsetatakse kohapeal saiu, ka on poodides olemas mikrolaineahi, kus saab ostja saiakese ise soojaks lasta. Samuti tehakse need poed hommikul juba kell 7 lahti," loetleb Erilaid veel omadusi, mis neid poode suurtest supermarketitest eristab.

Seotud lood:

Selver kaalub ka edaspidi sellise formaadiga kaupluste avamist piirkondades, kus asukoht ning tarbijate ostukäitumine seda soosib.

Seevastu Maxima väikepoodide turuosa napsama ei kipu. „Meie tegevuse aluseks on eelkõige Maxima kaupluste klientide harjumused ja ootused, ka mugavuse osas," ütleb Maxima kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets, viidates, et jaeketi fookus on praegu olemasoleval kauplustevõrgul.

Väiksemat tüüpi poode on aga Maxima võrgustikus küll. Need on X-formaadi kodukauplused ning neid on kokku 54.

„Hetkel oleme võtnud ette oma kodukaupluste renoveerimise ja uuendamise eesmärgiga muuta nende kaupluste kauba- ja ruumipaigutust võimalikult mugavaks kiireteks ostudeks, samas säilitades sama hinnataseme super- ja hüpermarketitega ning võimalikult laiaulatusliku kaubavaliku. See ongi meie nägemuses mugavuspood - lai kaubavalik (sh värsked puu- ja juurviljad ning liha- ja kulinaariatooted), kiire ostuprotsess ja sobiv asukoht," märkis Ljubobratets.

Mugavusostude kõrval arendab Maxima täiendavalt oma internetikauplust E-Maxima, mis on Ljubobratetsi sõnul sobivaim just kiire elutempoga inimestele, kes soovivad oma igapäevaostud mugavalt ja võimalikult väikese ajakuluga teostada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias