VIINARALLI KOLIS LÄTTI: Vaata hindu, mis meelitavad soomlasi ette võtma mitmesajakilomeetrist reisi

 (79)
viinaralli
Foto: Andres Putting

Aastaid tühjana seisnud Eesti-Läti piirivalverajatised on leidnud nüüd uue kasutuse. Eesti alkofirma Alko1000 seadis üles Läti poolele kaks suurt alkoholipoodi, mis spetsialiseeruvad mõistagi vaid alkoholimüügile, kirjutab Ilta-Sanomat. Üks neist Valkas ja teine Ainažis.

Valka rajatud pood asutati pool aastat tagasi ning on Eesti poolelt Valgast silmaga näha.

Uus äriidee osutus algusest peale edukaks. Eestlased leidsid ühtäkki, et teisel pool piiri on odavam alkohol ning seda toodi Lätist Eestisse.

Alko1000 poeomanik Meelis Reiljan ütles, et lisaks eestlastele kohtab Valka poes ka soomlasi. Päevas käib poodidest läbi sadu külastajaid, millest Reiljani hinnangul 15-20 protsenti on soomlased.

Enamik klientidest on siiski eestlased ja ka soomlased, nende arv kasvab aga igapäevaselt. Paljud on hakanud sõitma lausa Tallinnast Valka ainuüksi selleks, et saada odavamat alkoholi, et see siis Tallinnasse tagasi viia. Mõned on sõprade pundid, kes tulevad kohale bussiga, et alkoholi suuremas koguses koju vedada.

Tallinnast Valka on 230 kilomeetrit ning edasi-tagasi reisile kulub ajaliselt kuni 7 tundi.

Ainaži endine piiriületuspunkt. Foto: Panoramio
Seotud lood:

Teine Alko1000 pood avati endises piirijaamas Ainažis (Läti poolel), mis asub Via Baltica veerel.

Ajakirjandusliku vaatluse õhtuks oli poodi külastanud sadakond külastajat, kellest soomlasi oli 30-40 protsenti. Reiljanil on lootus, et poest saab turismiatraktsioon, mis hakkab turiste suvisel ajal püüdma ka Pärnu ja Saaremaa piirkonnast ehk siis rõhku pannakse turistide voole.

„Minimaalne summa, mille soomlased meie poodides kulutavad, on 100 eurot," räägib Reiljan summast, mis nende rahakotti kukub ühe soomlase sisenemisel poodi.

Alko1000 kõige paremini müüdavad tooted on Jim Beami viski ja Captain Morgani rumm, aga ka õlu ja viin.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias