Või asemel tarbitakse aina rohkem toorjuustu


Või asemel tarbitakse aina rohkem toorjuustu
Foto: Vida Press

Sõltumata võikriisist, mis on Eestit sel aastal jõuliselt tabanud, on eestlased juba aasta-aastalt pööranud rohkem toorjuustu-usku.

Kui varasematel aastatel kasutati toorjuustu eelkõige kookide ning magusate küpsetiste valmistamiseks, siis viimase paari aastaga on tarbijate teadlikkus toorjuustu kasutusvõimalustest oluliselt laienenud – toorjuustu kasutatakse ka leivakattena, suppides ning suupiste laual, hindab Estover.

Oma roll on selles kindlasti ka toidutrendidel, -blogijatel ja retseptidel, kus toorjuustu komponendina kasutatakse.

Kuigi oma kasutuselt on kõige universaalsem naturaalse maitsega toorjuust, eelistavad eestlased igapäevaselt hoopis maitserohelise ja küüslaugu ning ürtidega toorjuustu.

Nii Euroopas kui Eestis jäädakse lemmikmaitsele truuks - proovitakse ka eksootilisemaid variante nagu magusa tšilli või lõhega toorjuust, kuid lõpuks ostetakse siiski klassikalisemaid maitseid.

Selveri ostudirektori Katrin Riisalu selgitusel on toorjuustu müük kasvanud ligi 10 protsenti. Viimastel aastatel on juurde lisandunud ka palju uusi tooteid ning müüginumbritele on kaasa aidanud näiteks kampaaniapakkumiste tegemine.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias